Zakończenie roku szkolnego w Złoczowie

Zloczow_zrs_130 maja 2015 r. w w Sobotniej Szkole Polskiej Mniejszości Narodowej w Złoczowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Zloczow_zrs_4Piękny pogodny dzień, słoneczko wita naszych uczniów i ich rodziców spieszących, niosących przecudne bukiety kwiatów, na poranną Msze św., która będzie odprawiona za zdrowie uczniów, ich rodzin i nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego.

Ksiądz proboszcz Michał Hołdowicz na rozpoczęcie Mszy św. przywitał uczniów i ich rodziców, nauczycieli, a także ogłosił, że Msza będzie odprawiona w ich intencji i o Boże błogosławieństwo z okazji zakończenia roku szkolnego. Po Mszy św. wszyscy udali się do Domu Polskiego z częścią oświatową.

Zloczow_zrs_3Uroczystość rozpoczęła się Apelem z powitaniem uczniów i ich rodziców. Zespół „Bijące Serduszka” pod kierownictwem Pani Luby Muryn wykonali Hymn Polski i na powitanie wiązanki piosenek polskich. Dyrektor szkoły zaczytała rozporządzenie o promowaniu dzieci do następnych klas, a pani nauczycielka Henryka Moczała wręczyła świadectwa i za dobre wyniki w nauczaniu wynagrodzenia w postaci książek, które zaprezentowała Pani Longina Putka – Konsul, zastępca Generalnego Konsula Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie w czasie przyjazdu z okazji święta 3-go maja.

Zloczow_zrs_2Na zakończenie Pani Dyrektor powiedziała o wielkiej roli ORPEG-u w rozwoju naszej szkoły skierowując nauczycieli z Polski do nas. Także zostało podkreślone znaczenie dofinansowania z Ministerstwa Spraw Zagranicznych przez Fundację Wolność i Demokracja, co zmieniło oblicze naszej szkoły w pytaniu wyposażenia szkoły. Pierwszy raz w tym roku zrobiliśmy uroczyste zakończenie 6-letniego nauczania w naszej szkole, odbyło się bardzo uroczyście i po rodzinnemu, rodzice zaproponowali tak przydłużać. Tylko bardzo przykro, że uczniowie którzy otrzymali wiedzę w szkole, – co dało im możliwość postąpić na wyższe studia w Polsce, – zapominają o podtrzymaniu kontaktu ze swoją szkołą.

Dyrektor Sobotniej Szkoły
Maria Niemirowska

Sobotnia Szkoła Polskiej Mniejszości Narodowej przy TKPZL w Złoczowie jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

 

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: