Ukazała się kolejna część podręczników „Język polski 7”

podreczniki_elektroniczne_1Szanowni Nauczyciele!

Kolejną część podręczników „Język polski 7″, a mianowicie: WstępLekcje od 3 do 10, została opracowana i dodana na naszej stronie.

Chcemy zaproponować Państwu zestaw materiałów do klasy 7 (trzeci rok nauczania) – stanowią one materiał roboczy powstającej kolejnej części podręczników „Język polski”. Dotychczas ukazały się dwie części (dla klasy 5 i 6 – pierwszy i drugi rok nauczania oraz dwie części razem pod tytułem „Polski coraz bliżej”); tym zaś którzy z nich uczą, serdecznie dziękujemy za wybór tych pozycji.

Proponowane tu materiały są tylko zbiorem tekstów i ćwiczeń, brakuje jeszcze gramatyki, a całość ulega ciągłym zmianom. Mogą mieć Państwo wpływ na powstający podręcznik: każdą myśl weźmiemy pod uwagę.

„Język polski 7” będzie się znacznie różnił od swoich poprzedników. Każda lekcja składa się z trzech tekstów: tradycyjnej czytanki, tekstu z mediów (Internet, prasa) oraz tekstu kultury. Do wszystkich tekstów przygotowane zostały ćwiczenia: komunikacyjne oraz kształcące umiejętności pisania i czytania. Nie ma na razie zagadnień gramatycznych, ale są przewidziane (w czytankach zostały nagromadzone przykłady ilustrujące te zagadnienia). W nagłówkach lekcji są one podane.

Życzymy owocnej pracy!

Materiały w wersji elektronicznej zostały zamieszczone poniżej. Te a także inne części podręczników „Język polski 7″ znajdują się w zakładce CENTRUM METODYCZNE/MATERIAŁY DYDAKTYCZNE/PODRĘCZNIKI.

Kliknij aby pobrać plik

Język polski 7. Wstęp

Język polski 7. Lekcja 3

Język polski 7. Lekcja 4

Język polski 7. Lekcja 5

Język polski 7. Lekcja 6

Język polski 7. Lekcja 7

Język polski 7. Lekcja 8

Język polski 7. Lekcja 9

Język polski 7. Lekcja 10


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: