Szczęśliwi młodzi podolanie wrócili z Warszawy

Winnica_81 sierpnia b.r. z Warszawy na ojczyste Podole powróciła grupa dzieciaków polskiego pochodzenia z obwodu chmielnickiego oraz winnickiego. Młodzież z Ukrainy uczestniczyła w projekcie Fundacji Wolność i Demokracja „Warszawskie lato z Polską”.

Winnica_14Winnica_9 Winnica_2 Ponad 45 dzieci wraz z trzema opiekunami spędzili niezapomniane chwile podczas wyjazdu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia ze wschodu do Polski który odbył się w Warszawie.

Zwłaszcza, w pamięci zostało Muzeum Kopernika, Muzeum Powstania Warszawskiego, pałac polskich króli w Wilanowie, Pałac Królewski na starówce, a także zwiedzanie Sejmu RP.

Organizator wyjazdu, Fundacja Wolność i Demokracja, postarał się, by goście z Kresów dobrze wypoczęli i wzbogacili swoją wiedzę o kraju przodków i walce zbrojnej Polaków o wolność i niepodległość.

Młodzi podolanie serdecznie dziękują organizatorom oraz polskiemu Ministerstwu Edukacji Narodowej za zapewnienie wspaniałych warunków pobytu, smaczne jedzenie, bogaty program oraz ułatwienia w otrzymaniu wiz!

Jerzy Wójcicki

Winnica_4Winnica_3 Winnica_5 Winnica_6 Winnica_7 Winnica_11 Winnica_13 Winnica_12Winnica_1


logo_ministerstwowolnoscDemokracja_315x98Projekt  Wyjazd Edukacyjny Dzieci i Młodzieży Polskiego Pochodzenia ze Wschodu do Polski – Warszawskie Lato z Polską”, finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej RP w ramach konkursu „Wspieranie oświaty polonijnej z z zakresu doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz organizowania kolonii i innych form wypoczynku dzieci i młodzieży”.

 

 

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: