Święty Mikołaj w Podwołoczyskach i Hałuszczyńcach

Podwoloczyska_SM_6W sobotę, 6 grudnia 2014 roku, do szkoły sobotnio – niedzielnej przy TKP im. Bronisława Mireckiego w Podwołoczyskach, a 7 grudnia do Hałuszczyniec, dotarł święty. Mikołaj.

Św. Mikołaj spotkał się z dziećmi, ich rodzicami i dziadkami w sposób niewidoczny – poprzez modlitwę, ale także i w sposób odczuwalny, bo każde dziecko odczuło ciepło i miłość płynące od wielkiego Świętego.

Spotkanie, zorganizowane przez Towarzystwo Kultury Polskiej, miało na celu przygotować dzieci do przedświątecznego czasu Bożego Narodzenia. Na wszystkich uczestników spotkania czekały „pomocnicy” świętego Mikołaja, czyli: prezes Towarzystwa Maria Krych i nauczycieli języka polskiego Helena Supińska oraz Marianna Wołoszyn. Wszyscy uczniowie szkół przygotowali wiersze – modlitwy do świętego Mikołaja, które recytowały z wielkim zapałem i zamiłowaniem.

Na koniec spotkania wszyscy w sercu jeszcze raz zwrócili się do Świętego, mając nadzieję, że nie zapomni o nich również za rok.

 

Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej w Podwołoczyskach
Maria Krych

Sobotnio – niedzielna szkoła przy TKP im. Ks. B. Mireckiego w Podwołoczyskach jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Podwoloczyska_SM_5Podwoloczyska_SM_1 Podwoloczyska_SM_3 Podwoloczyska_SM_4 Podwoloczyska_SM_2


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: