Święto Niepodległości Polski w Żytomierzu

Zytomierz_dn_1Starsi uczniowie Szkoły Wiedzy o Polsce działającej przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej wzięli udział w obchodach poświęconych Świętu Niepodległości Polski.

W ciągu tygodnia zostały przeprowadzone lekcje, podczas których nauczycielki Irena Zagładźko oraz Wiktoria Halicka opowiadały uczniom o ciernistej i niebezpiecznej drodze Polaków do niepodległości:

Zytomierz_dn_3 „Każdy Polak walczył tą bronią, którą władał najlepiej. Walczono karabinem, słowem, nutami, farbami i gorącymi modlitwami”.

Zostały też obejrzane filmy patriotyczne, a mianowicie filmy dokumentalne o ojcach Niepodległości: „Paderewski – mąż stanu i mistrz tonów”, „Marszałek Józef Piłsudski” oraz film reżyserii Jerzego Hoffmana „Bitwa Warszawska”.

Zytomierz_dn_4

Nauczycielka Szkoły Wiedzy o Polsce
Irena Zagładźko

Szkoła wiedzy o Polsce przy ŻOMPO Związek Szlachty Polskiej jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: