Relacje z Dyktanda w Gródku Podolskim

Grodek_IIDJP_3Udział w II Ogólnoukraińskim Dyktandzie Języka Polskiego “Ja piszę, Ty piszesz, My piszemy… po polsku” w Gródku na Podolu, już po raz drugi, był bardzo ciekawym doświadczeniem.

Grodek_IIDJP_1Grodek_IIDJP_10 Grodek_IIDJP_9Grodek_IIDJP_6 Grodek_IIDJP_7 Grodek_IIDJP_5 Grodek_IIDJP_4W Dyktandzie uczestniczyli, przede wszystkim, uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły I-III stopnia z polskim językiem nauczania, a także wszyscy chętni. Ogólna ilość osób uczestniczących w Dyktandzie wynosiła 65.

W dniu 23 maja o godzinie 10.00 zaczęła się rejestracja uczestników. Po przeprowadzeniu rejestracji odbyło się spotkanie uczestników, Jury i dyrekcji szkoły.

Dyktowany tekst o sojuszu polsko-ukraińskim z  1920 roku został wygłoszony 3 razy.

Nad przebiegiem Dyktanda czuwało Jury w składzie:

  • wicedyrektor do spraw wychowania, nauczycielka języka polskiego – Irena Pierszchajło;
  • wicedyrektor do spraw nauczania, nauczycielka języka polskiego – Helena Bac;
  • nauczycielka języka polskiego – Łarisa Lira;
  • nauczycielka języka polskiego – Tetiana Mostowa;
  • nauczycielka klas początkowych – Romania Szostak.

Nagrody zostały przyznane laureatom Dyktanda w dniu 23 maja 2015 roku, na podstawie decyzji Jury:

  • I nagrodę – tytuł „Mistrz Języka Polskiego na Ukrainie” i nagrodaę książkową „Polska – 1001 najpiękniejszych zakątków” dostała Jana Zagórska uczennica klasy 8
  • II nagrodę – tytuł I „Wicemistrz Języka Polskiego na Ukrainie” i nagrodę książkową „Kroniki Archeo” dostała Weronika Liczniarowska uczennica klasy 9
  • III nagrodę – tytuł II „Wicemistrz Języka Polskiego na Ukrainie” i nagrodaę książkową „Polska. Dzieje – Mapy- Kalendarium”  dostała Wiktoria Zagórska uczennica klasy 5.

Najmłodszy Uczestnik Dyktanda Języka Polskiego Wiktoria Zagórowska uczennica klasy 4 dostała grę „Quiz ortograficzny”.

Najstarszy Uczestnik Dyktanda Języka Polskiego Natalia Czajka uczennica klasy 11 dostała nagrodę książkową „Kuchnia Lwowska”.

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły I-III stopnia z polskim językiem nauczania m. Gródka dziękują za możliwość uczestnictwa w I i II Ogólnoukraińskim Dyktandzie Języka Polskiego “Ja piszę, Ty piszesz, My piszemy… po polsku. Dyktando Polskie na Ukrainie”, organizowanym przez Fundację „Wolność i Demokracja”.

Dyktando było przeprowadzone w ramach realizacji projektu „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”.

Oksana Stelmach

Grodek_IIDJP_8Grodek_IIDJP_2


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: