Projekt młodych Liderów z Beresteczka. WIDEO

Beresteczko_P_1225 lipca b.r. w Beresteczku został zrealizowany projekt pod tytułem „Poznaj swój kraj”. Cztery Uczestnicy letnich warsztatów „Ja – LIDER. Warsztaty dla animatorów środowisk polskich za granicą” z Beresteczka, przy wsparciu finansowym Fundacji Wolność i Demokracja, zrealizowały swój własny projekt.

Bazując na zdobytej pod czas warsztatów „Ja – LIDER” wiedzy, uczestnicy mieli za zadanie stworzyć własny projekt społeczny przeznaczony do zrealizowania we środowiskach polonijnych.

Beresteczko_P_15Ideę projektu „Poznaj swój kraj”, przygotowanie oraz realizację pomysłu wykonała czwórka młodych ambitnych osób z Beresteczka na Wołyniu: Maria Masiuk, Valia Duszko, Zofia Levczuk oraz lider zespołu Anna-Maria Czernysz.

Projekt odbył się zgodnie z planem napisanym pod czas przebywania naszego zespołu w Letniej Szkole Liderów. Celem naszego projektu było: podniesienie wiedzy dotyczącej historii Beresteczka w dzieci i młodzieży do końca 2015 roku. Po zakończeniu szkoły liderów mieliśmy miesiąc czasu na przygotowanie tego projektu. Myślę, że nam udało się dobrze zrealizować ten projekt.Beresteczko_P_10

25 lipca o 13 godzinie dla uczestników projektu – dzieci z naszej miejscowości oraz ich rodziców – rozpoczęła się lekcja historyczną. Opowiadałyśmy o historii i zabytkach miasteczka Beresteczka, bawiliśmy się, śpiewaliśmy i bardzo wesoło spędziliśmy czas.

Po tym wyjechaliśmy na zwiedzanie muzeum na polu bitwy pod Beresteczkiem, a także wielu innych zabytków miasta Beresteczka. Na zniszczonych grobach legionistów wszyscy postawili znicze.

Po całym dniu, zmęczeni, ale szczęśliwi i bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.Beresteczko_P_6 Każdy uczestnik zdobył dyplom udziału w projekcie i fajne upominki: kubeczki z napisem „Beresteczko”. Uczestnicy projektu dostali także bransoletki w kolorach narodowych Polski i Ukrainy, które symbolizują, że historia naszego miasta jest wspólnym dziedzictwem obu narodów.

W imieniu wszystkich uczestników naszego zespołu liderów, dzieci i rodziców którzy uczestniczyli w tym projekcie, chcę podziękować Fundacji Wolność i Demokracja, a zwłaszcza Pani Julii Savelievej za możliwość rozwijania swoich umiejętności liderskich i doskonalenie języka polskiego.

Lider zespołu z Beresteczka
Anna-Maria Czernysz

Operator i fotograf
Anastasija Romaniuk

Beresteczko_P_1Beresteczko_P_2Beresteczko_P_8 Beresteczko_P_11 Beresteczko_P_7 Beresteczko_P_5 Beresteczko_P_4

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: