Opłatek jako znak pokoju, przebaczenia i pojednania. Zdołbunów

Zdolbunow_O_210 stycznia w czytelni zdołbunowskiej biblioteki rejonowej przedstawiciele Kulturalno-Oświatowego Centrum im. Tadeusza Czackiego przeprowadzili spotkanie opłatkowe dla uczniów, którzy uczęszczają na zajęcia języka polskiego przy Centrum.

Na przedsięwzięciu byli obecni przedstawicieli wszystkich pięciu grup – to przede wszystkim dzieci i ich rodzice, młodzież i dorośli – oraz gości i pracownicy biblioteki. Spotkanie rozpoczęło się od śpiewania kolęd przez zespół „Bonum”, który działa przy Centrum.

Zdolbunow_O_3

Każdy chętny mógł też śpiewać, bo otrzymał śpiewniczek kolędowy przed spotkaniem. Później odbył się pokaz prezentacji „Tradycje bożego narodzenia w Polsce”, którą przygotowała nauczycielka języka polskiego Wiktoria Radica. Słowo przywitalne odebrał dyrektor Centrum Aleksander Radica, który mówił o planach na ten rok i złożył wszystkim tylko najlepsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Jak co roku dzieliliśmy się opłatkiem, tym szczególnym znakiem pokoju, pojednania i przebaczenia, składając sobie nawzajem serdeczne życzenia. Łamiąc opłatek w innej osoby, dajesz znać, że chcesz z nią się połączyć we wspólnych sprawach, nie trzymasz

Zdolbunow_O_1 na nią obrazy i życzysz tylko z całego otwartego serca. W Centrum mamy taką tradycję, że na spotkanie każdy przygotowuje prezencik. Kto komu daruje losujemy za pomocą karteczek i właśnie potem darowaliśmy pod dźwięk kolęd. Na zakończenie wszyscy obecni mogli poczęstować się słodyczami i ciastami, co przynieśli z domu. I w ciepłej atmosferze porozmawiać na tematy świąteczne. Wracaliśmy do domu w podniesionym nastroju z pozytywnymi emocjami, które będą nam towarzyszyć przez cały rok!

Nauczycielka języka polskiego przy Centrum
Wiktoria Radica

Punkt nauczania przy Kulturalno-Oświatowym Centrum im. Tadeusza Czackiego w Zdołbunowie jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: