Obchody Święta Niepodległości w Chersoniu

Cherson_DN_4Dnia 09. 11. 2014 Obwodowe Towarzystwo Polskie „Polonia” razem z sobotnio – niedzielną szkołą zorganizowały spotkanie poświęcone 96 rocznicy Niepodległości Polski.

Zaproszono członków Stowarzyszenia, przedstawicieli narodowo – kulturalnych społeczeństw miasta, uczniów sobotnio-niedzielnej szkoły, uczniów szkoły nr 11 i studentów Chersońskiego Uniwersytetu Państwowego.

Koncert został uroczyście otwarty poprzez odśpiewanie hymnów Polski i Ukrainy.

Spotkaniu towarzyszył interesujący wykład o historii Polski i o obchodach Święta Niepodległości wygłoszony przez wolontariuszkę Panią Barbarę Włodarczyk. Pomagała jej nauczycielka języka polskiego Anna Grek.

W koncercie udział wzięli uczniowie sobotnio-niedzielnej szkoły, uczniowie szkoły nr 11, uczniowie szkoły muzycznej, studenci Chersońskiego Uniwersytetu Państwowego, folklorystyczny zespół „Przyjaźń”, którzy wykonali wiersze i utwory wybitnych polskich poetów i kompozytorów.

Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność, a artyści otrzymali za swoje występy słodycze.

Nauczycielka  języka polskiego
Anna Grek

Szkoła sobotnio-niedzielna przy Chersońskim Obwodowym Polskim Stowarzyszeniu „Polonia” jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Cherson_DN_3

Cherson_DN_1Cherson_DN_2


logotypMSZ_A_kolor

Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_finalneLogo_jpg_ciete

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: