NIECH ŻYJE POLSKA NIEPODLEGŁA! Obchody Święta Niepodległości w Kowlu

Kowel_SN_111 Listopada o 16.00 rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości Polski obchodzone w środowisku Towarzystwa Kultury Polskiej i Szkoły Polskiej w Kowlu.

Najpierw widzowie obejrzeli film dokumentalny opowiadający o najważniejszych faktach z życia Józefa Piłsudskiego, okolicznościach towarzyszących odzyskaniu niepodległości Polski po 123 latach zaborów i bitwach legionów, w tym o bitwie pod Kostiuchnówką na Wołyniu.

Następnie został przedstawiony program artystyczny opowiadający słowem i piosenką o trudnych walkach toczący się w czasie pierwszej wojny światowej aż do 1918 roku. Zostały też przypomniane wszystkie powstania polskie, które miały za cel odzyskanie wolności przez Polaków: listopadowe, styczniowe, wielkopolskie i to najtragiczniejsze: warszawskie. Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne i opowiadali o historii Polski.

Program przygotował Wiesław Pisarski – nauczyciel delegowany przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Prezes TKP w Kowlu i dyrektor Szkoły Polskiej p. Wacław Herka podziękował wszystkim za przygotowanie programu i widzom za wspólne świętowanie i zaprosił na poczęstunek.

 

Nauczyciel języka polskiego (ORPEG)
Wiesław Pisarski

Punkt nauczania przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Kowlu jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”.
Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Kowel_SN_2

Kowel_SN_4Kowel_SN_5Kowel_SN_7Kowel_SN_6Kowel_SN_3


logotypMSZ_A_kolor

Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_finalneLogo_jpg_ciete

 

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: