Drohobycz: uroczyste obchody 70-tej rocznicy tragicznej śmierci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

SAMSUNG DIGITAL CAMERA27 września b.r. w polskiej sobotniej szkole działającej przy Drohobyckim Polskim Kulturalno – Oświatowym Stowarzyszeniu „Odrodzenie” odbyły się uroczystości związane z 70-ą rocznicą tragicznej śmierci wybitnego polskiego poety czasu wojennego Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Młody poeta zginął jak bohater w Powstaniu Warszawskim 4 sierpnia 1944r. mając zaledwie 23 lata.

Przedstawienie teatralne „4 dni z życia K.K. Baczyńskiego”, przygotowane przez studentów Drohobyckiego Uniwersytetu Pedagogicznego, wywołało w obecnych głębokie wzruszenie. Następnego dnia uczniowie sobotniej szkoły wraz ze studentami ukraińsko-polskiej filologii wystąpili w konkursie recytatorskim wierszy Poety. Wśród uczniów wyróżnione zostały Rostysław Petrenko, Wiktoria Połyniak, Igor Lewicki, Albina Wozniak. Szczególne wyróżnienia pośród studentów otrzymały Halina Mazuryk – za wiersz „Biały krzyż” i Jaryna Sydir – za recytację i tłumaczenie na język ukraiński wiersza „Sny dziecięce” .

Prezes Stowarzyszenia „Odrodzenie”
Maria Galas

Punkt nauczania przy Drohobyckim Polskim Kulturalno-Oświatowym Stowarzyszeniu „Odrodzenie” jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA


logotypMSZ_A_kolor

Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

 wolnoscDemokracja_finalneLogo_jpg_ciete

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: