Nowy rok szkolny w Szarogrodzie

Uczniowie uczący się języka polskiego przy Szarogrodzkiej Rejonowej Organizacji im. Jana Zamoyskiego powitali nowy rok szkolny 2015/2016.

Szarogrog_RSz_7

Szarogrog_RSz_1Szarogrog_RSz_4Szarogrog_RSz_2Szarogrog_RSz_3Na uroczystościach prezes Organizacji, Pan Paweł Bajdacki, w krótkim  wystąpieniu powitał serdecznie uczniów chcących  uczyć się języka polskiego i nową nauczycielkę, skierowaną przez ORPEG w Warszawie, Panią Henrykę Moczałę. Wszystkim uczniom życzył sukcesów w nowym roku szkolnym.

W bieżącym roku szkolnym chęć nauki języka polskiego wyraziło ok. 150 osób. W tym roku szkolnym zajęcia odbywać się będą w trzech punktach nauczania: w siedzibie Rejonowej Organizacji im. J. Zamoyskiego w Szarogrodzie i Szarogrodzkim Rejonowym Gimnazjum oraz w salce katechetycznej przy parafii w Murafie.

Na pierwszych zajęciach pojawili się uczniowie w różnym wieku i  z różnym stopniem znajomości języka. Niektórzy uczą się już czwarty rok, inni dopiero będą zaczynać. Mamy nadzieję, że wszystkim wystarczy wytrwałości i chęci do systematycznego poznawania języka przodków i zdobędą umiejętności  potrzebne do realizacji swoich planów.

Podobnie jak w ubiegłym roku, szkoła objęta jest patronatem Fundacji Wolność i Demokracja. Realizowany jest tutaj projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”.

 

Prezes Organizacji
Paweł Bajdacki

Punkt nauczania przy Szarogrodzkiej Rejonowej Społecznej Organizacji im. Jana Zamojskiego jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: