Nowy rok szkolny w Odessie

Odessa_RRSz_129 sierpnia o godz. 12.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016 w Związku Polaków im. A. Mickiewicza w Odessie.

Zgromadzonych gości przywitali Pan Tadeusz Załucki,  pełniący funkcję honorowego prezesa  oraz prezes stowarzyszenia Pani Tatiana Filipowa. Na początek, został krótko przedstawiony zakres działalności  stowarzyszenia jak również jego bogata historia, a także wszyscy byli zaproszeni na obchody 25-lecia Związku.

Odessa_RRSz_3Nauka języka polskiego w Odessie cieszy się dużą popularnością. W tym roku szkolnym powstanie 16 grup dla dorosłych oraz 4 dziecięce. W sumie w zajęciach będzie uczestniczyło ponad 300 osób, miłośników kultury i języka polskiego. Jest jeszcze wielu chętnych, jednak brak dużej sali wykładowej i pewne ograniczenia ze strony organizacyjnej nie pozwalają na przyjęcie większej ilości uczniów.

Częstą motywacją do nauki jest zamiar podjęcia studiów w Polsce, możliwość uczestniczenia w Odessa_RRSz_4kursach oraz projektach organizowanych przez stowarzyszenia wspierające ośrodki polonijne na Ukrainie. W stowarzyszeniu pracuje 4 lektorów języka polskiego, od września dołączyła do nich nauczycielka z Polski Pani Sylwia Cichoń.

Dzięki wsparciu Fundacji Wolność i Demokracja zostanie zakupiona druga tablica interaktywna. Nowoczesny sprzęt niewątpliwie wpłynie na  atrakcyjność zajęć i podniesienie poziomu kształcenia.

Swietłana Zajcewa-Wełykodna

Szkoła sobotnio-niedzielna przy Oddziale Związku Polaków im. Adama Mickiewicza w Odessie jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: