Kwest od odesskich Liderów – „Polskie ślady w Odessie”

W dniu 27 sierpnia 2015 roku w Odessie wśród uczniów szkół średnich oraz członków Stowarzyszenia Związku Polaków im. Adama Mickiewicza w Odessie odbył się kwest pod tytułem „Polskie ślady w Odessie”.

Odessa_K_1

Odessa_K_3Odessa_K_2OLYMPUS DIGITAL CAMERACelem konkursu było podniesienie wiedzy i wybitnych Polakach, którzy mieszkali na terenie Odessy, oraz ich działalności.

W grze zaplanowany był udział 5 drużyn, każda z których powinna była dostać zadania związane z tematem konkursu.

Następnego dnia, 28 sierpnia 2015 roku, zostały wywieszone plakaty informacyjne, w których mieściła się informacja o takich znanych postaciach i zabytkach: o znakomitym polskim poecie Adamie Mickiewiczu, o wybitnym polskim architekcie Mikołaju Tołwinskim, o znanym polskim kompozytorze Witoldzie Maliszewskim oraz o Pałacu Beliny-Brzozowskiego w Odessie.

Ten niezwykły, wspaniały pomysł został świetnie zrealizowany przez naszych młodych liderów, którzy wzięły udział w Projekcie „Letniej szkoły młodzieżowych animatorów środowisk polskich” organizatorem którego była Fundacja Wolność i Demokracja.

P.o. Prezesa Oddziału Związku Polaków w Odessie
Tatiana Filippowa

Szkoła sobotnio-niedzielna przy Oddziale Związku Polaków im. Adama Mickiewicza w Odessie jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: