„Krzywy Róg pisze… po polsku”. II Ogólnoukraińskie Dyktando

Krzywy Rog_IIDJP_223 maja 2015 roku w Krzywym Rogu odbyło się II Ogólnoukraińskie Dyktando Języka Polskiego „Ja piszę, ty piszesz, my piszemy… po polsku”. Tegoroczne Dyktando było poświęcone 95. rocznicy polsko-ukraińskiego sojuszu z 1920 r.

Krzywy Rog_IIDJP_4 (2) Krzywy Rog_IIDJP_3 (2)Żeby wypróbować własną wiedzę i zdolności do Krzywego Rogu przybyło 25 osób – grupa najzdolniejszych uczniów, uczących się języka polskiego w naszym mieście.

Po napisaniu dyktanda i sprawdzeniu prac, jury ogłosiło nazwiska zwycięzców. Laureatami Dyktanda Języka Polskiego w roku 2015 w mieście Krzywy Róg zostały następujące osoby:

I NAGRODA – tytuł „Mistrz Języka Polskiego na Ukrainie” – Katarzyna Nikitina;

II NAGRODA – „I Wicemistrz Języka Polskiego na Ukrainie” -Illia Pomazan;

III NAGRODA – „II Wicemistrz Języka Polskiego na Ukrainie” – Anastasija Kaliniczuk.

Najstarszym uczestnikiem Dyktanda Języka Polskiego była Iryna Migucka.

Krzywy Rog_IIDJP_1 (2)

Prezes Związku Polaków „Ojczyzna”
Halina Pomazan

Punkt nauczania przy Związku  Polaków „Ojczyzna” miasta Krzywego Rogu jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: