Konkurs Recytatorski „KRESY 2014” w Podwołóczyskach i Hałuszczyńcach

Kresy Haluszczynce_2W niedzielę 9 listopada 2014 roku w Szkole Sobotnio – Niedzielnej przy TKP w Podwołoczyskach, a 16 listopada 2014 roku w Hałuszczyńcach odbył się Konkurs Recytatorski „Kresy 2014” im. Adama Mickiewicza zorganizowany w ramach obchodów Dnia Niepodległości Polski.

W konkursie wzięli udział uczniowie dwóch szkół z ww. miejscowości. Do recytacji przystąpiło ponad 40 uczestników. Wszyscy uczestnicy zostały podzielone na trzy kategorii wiekowe. Występy oceniało jury: pani Maria Krych – prezes Towarzystwa, pani Maria Wojciechowska – zastępca prezesa TKP oraz nauczycieli języka polskiego Helena Bereza i Mariana Wołoszyn.

Na początku, wszystkich obecnych przywitała pani Maria Krych, która skierowała słowo wstępne do przybyłych uczestników i ich rodziców.

Kresy Haluszczynce_3Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani, poziom recytacji był wysoki, najlepsi otrzymali cenne nagrody.

A oto i lista laureatów: I miejsce – Olga Czura, Sołomija Pańkiw i Wiktoria Osuch, II miejsce – Albina Zielińska, Andrzej Kowalczuk i Wiktoria Kozłowska, III miejsce – Natalia Saczenko i Janina Sławśka.

 

Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej w Podwołoczyskach
Maria Krych

Sobotnio – niedzielna szkoła przy TKP im. Ks. B. Mireckiego w Podwołoczyskach jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Kresy Haluszczynce_4


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: