Wystawa w Kirowogradzie „2014 – rok Jana KARSKIEGO”

Kirowograd_1Uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej w Kirowogradzie przy Stowarzyszeniu Polaków „Polonia” im. Karola Szymanowskiego zorganizowali wystawę poświęconą życiu i twórczości Jana Karskiego.

W roku 2014 mija sto lat od dnia urodzin bohatera Jana Karskiego. Był wysłannikiem Polskiego Państwa Podziemnego, człowiekiem, który dał na uchodźstwie pierwszy wiarygodny raport na temat zagłady Żydów i skali tej tragedii.

Kirowograd_2Historia Jana Karskiego jest ponadczasowa i uniwersalna, ponieważ pokazuje, jak zachowywać się, gdy mamy do czynienia ze złem. Jego życie jest dowodem na to, co zrobić w obliczu wyzwań, takich jak przemoc, totalitaryzm i nienawiść.

Nauczycielka języka polskiego (ORPEG)
Maria Drozd

Polska Szkoła Sobotnia w Kirowogradzie przy Stowarzyszeniu Polaków Kirowogradszczyzny “Polonia” im. Karola Szymanowskiego jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: