Dzień polskiego kina w Chersoniu

Cherson_DK_4Dnia 12 maja 2015 r., w ramach Tygodnia kina europejskiego, członkowie Chersońskiego Obwodowego Polskiego Stowarzyszenia „Polonia” częstowali narodowymi potrawami i pieśniami wszystkich uczestników festiwalu Dzień Kultury Polskiej.

Cherson_DK_3 Cherson_DK_2Ozdobą całej różnorodności potraw stały się tradycyjny polski sernik i bigos. W Chersoniu ten festiwal odbywa się już po raz trzeci. Tym razem wydarzenie było przeprowadzone w kinie „Jubileuszowy”.

W festiwalu udział wzięli polski zespół „Рrzyjaźń” i uczniowie miejscowej szkoły sobotnio-niedzielnej.

Prezes Polskiego Stowarzyszenia „Polonia” Rozalia Lipińska pogratulowała wszystkim uczestnikom imprezy i zaznaczyła, że w tym dniu czcimy nasze wspólne wartości, wspólną historię i, co najważniejsze, naszą wspólną przyszłość!

Po zakończeniu uroczystego programu wszyscy wspólnie udali się do kina na przegląd polskiego filmu fabularnego w reżyserii Macieja Ślesickiego „Sara”.

Nauczycielka języka polskiego
Anna Grek

Szkoła sobotnio-niedzielna przy Chersońskim Obwodowym Polskim Stowarzyszeniu „Polonia” jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: