„Kocham Cię, Polsko”

Kowel_KP_8W dniu 16 maja do Szkoły Polskiej w Kowlu zawitała delegacja miasta partnerskiego Łęcznej. Uczniowie powitali ich programem zatytułowanym „Kocham Cię, Polsko”. Śpiewali piosenki i recytowali wiersze o swej miłości do Polski i języka polskiego : „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Rodzinny dom”, „Flaga”.

Kowel_KP_4Kowel_KP_7 Kowel_KP_5Wielkie brawa otrzymała Julia Kudlaj za recytacje dwóch wierszy Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy” i „Kot w pustym mieszkaniu”.

Majową pieśń „Witaj majowa Jutrzenko zaśpiewała pięknie solo Nastia Wyndiuk.

Absolutnym hitem występu była piosenka „Jesteśmy Jagódki” w wykonaniu sióstr Yots – Chołodko Sofijki i Wiki. Musiały bisować. Goście śpiewali wraz z nimi.

Goście ofiarowali szkole podręczniki do nauki języka polskiego, historii i książki z literatury pięknej oraz zaprosili uczniów do odwiedzenia Łęcznej. Nasze najmłodsze wykonawczynie otrzymały słodycze.

Prezes TKP w Kowlu p. Wacław Herka zaprosił gości do odwiedzenia szkoły we wrześniu już w nowym roku szkolnym 2015/2016.

 

Nauczyciel języka polskiego (ORPEG)
Wiesław Pisarski

Punkt nauczania przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Kowlu jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Kowel_KP_6


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: