OBCHODY MAJOWE W BERDYCZOWSKIEJ SZKOLE SOBOTNIEJ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA2 maja 2015 r. w Sobotniej Polskiej Szkole w Berdyczowie obchodzono Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków mieszkających za granicą.

Przed lekcjami, zgodnie ze szkolną tradycją, uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na widowni, na scenie której były umieszczone ukraińska i polska flaga. Dyrektor szkoły p. Larysa Wermińska opowiedziała o tradycji obchodów Świąt Majowych i ich znaczeniu dla Polaków.

Odbyła się wspólna modlitwa w intencji naszych rodaków walczących o wolność Ojczyzny w okresach wojen i powstań narodowych.

Potem, nauczyciel historii Wiktor Koziński krótko opowiedział o dziejach barw narodowych, a uczennica Władysława Pawłowicz zarecytowała wiersz Stanisława Aleksandrzaka „Rocznica”.

Tematyką zajęć w ten dzień we wszystkich grupach była poświęcona datom 2 i 3 maja.

Dyrektor szkoły
Łarysa Wermińska

Sobotnia Szkoła Nauczania Języka Polskiego, Historii i Kultury w Berdyczowie jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: