Dzień Babci i Dziadka w Żytomierzu

Zytomierz_DBD_5Nie zważając na to, że styczeń jest chłodnym zimowym miesiącem, jest w nim miejsce na dzień, w którym w Polsce i teraz, coraz częściej na Kresach, każdemu robi się cieplej na sercu – to Dzień Babci i Dziadka.

Żytomierskie dzieciaki, uczące się języka polskiego w „Szkole wiedzy o Polsce” przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej, w przerwach pomiędzy lekcjami polskiego przygotowywali się do przywitania swoich babć i dziadków dużo wcześniej.

Dla wielu osób babcia i dziadek są osobami wyjątkowymi, obdarzającymi wnucząt szczerą miłością, zawsze służące radą i pomocą. Dlatego młodzi „szlachcice i szlachcianki”Zytomierz_DBD_2 starannie uczyły się piosenki „Niech nam żyją” (na melodię piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”) by potem zaśpiewać ją dla babci i dziadka w domu rodzinnym.

Na skierowane do dzieciaków pytanie: „Co najbardziej lubią w swoich babciach i dziadkach?”, uczniowie odpowiadali, że dziękują im za opowiadane bajki, zagadki, fenomenalne omlety, wspólne wycieczki. Każdy uczeń był przekonany, że właśnie ich dziadkowie i babcie są najlepsze na świecie.

„Razem z dziećmi uczyliśmy się własnoręcznie wykonywać laurki do styczniowego Święta Babci i Dziadka, uczyliśmy się dziękować im taki sposób za liczne troski i serdeczność. Każdą babcię i każdego dziadka – tych, którzy mieszkają blisko i tych, którzy mieszkają nieco dalej,Zytomierz_DBD_3 chcemy cieszyć kartkami i życzeniami od wnucząt” – opowiedziała nauczycielka Anna Denysiewicz.

Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy wyłącznie pięknych i miłych chwil w życiu oraz tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Nauczycielka języka polskiego
Anna Denysiewicz

Szkoła wiedzy o Polsce przy ŻOMPO Związek Szlachty Polskiej jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Zytomierz_DBD_1Zytomierz_DBD_4


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: