Obchody Dnia Soborności Ukrainy w Chersoniu

Cherson_1Dnia 22 stycznia 1919 roku wszedł w narodowy kalendarz, jak wielkie święto państwowe – Dzień Soborności Ukrainy. Właśnie wtedy na placu w Kijowie nastąpiło zjednoczenie UNR i ZNR.

W Chersoniu z okazji Święta Soborności Ukrainy odbył się koncert, w którym wziął udział polski wokalny zespół „Рrzyjaźń” i uczniowie sobotnio-niedzielnej szkoły. Chór zaśpiewał piosenkę „Podaj Rękę Ukrainie” jeszcze raz przypominając nam wszystkim: „Gdy jesteśmy razem – jesteśmy jedną rodziną”. Występ skończył się oklaskami, cała sala klaskała na stojąco!

Cherson_3

Nauczycielka  języka polskiego
Anna Grek

Szkoła sobotnio-niedzielna przy Chersońskim Obwodowym Polskim Stowarzyszeniu „Polonia” jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: