Dobry święty Mikołaj w Szkole Wiedzy o Polsce

8 grudnia święty Mikołaj zawitał do uczniów ze „Szkoły Wiedzy o Polsce” przy ŻOMPO Związek Szlachty Polskiej.

Zytomierz_SM_1

Jak wszyscy wiedzą, dzieci bardzo lubią prezenty i słodycze dlatego zawsze z niecierpliwością czekają na świętego Mikołaja, bo on zawsze ma coś dobrego dla grzecznych dzieci.

Razem z nauczycielką Pani Heleną dzieci przygotowali na powitanie gościa ciekawy program. Zaproszony św. Mikołaj na lekcję języka polskiego miał specjalną misję – Zytomierz_SM_2sprawdzić nie tylko jak dzieci się zachowują, lecz również ich poziom znajomości języka polskiego.

Piosenką o świętym Mikołaju dzieci zaprosili gościa do klasy. Gość z brodą i dużym workiem prezentów oraz dobrego humoru zawitał do klasy.

Zaczęło się nasze spotkanie z zadawania przez Mikołaja pytań dzieciom o zachowaniu się dzieci w szkole, w domu i na ulicy, o dobrych uczynkach w ciągu roku” – opowiedziała wychowawczyni, Pani Helena.

Mikołaj sprawdzał również zeszyty uczniów i chętnie przyjął, na znak podziękowania za wizytę rysunki i piosenki od dzieci. Wszyscy bardzo się ucieszyli kiedy Mikołaj zaczął rozdawać świąteczne prezenty, słodycze, które świętemu Mikołajowi pomógł kupić

Zytomierz_SM_4Konsulat Generalny RP w Winnicy. Dużo dzieci po raz pierwszy spróbowali na smak polskie słodycze.

„Bardzo chcemy, aby postać Świętego Mikołaja nie była postrzegana przez dzieci wyłącznie jako źródło otrzymania prezentów, ale, żeby Mikołaj był dla nich autorytetem dobra, głębokiej wiary i zachęty do szlachetnych uczynków”, – podsumowała prezes Zytomierz_SM_3ŻOMPO Związek Szlachty Polskiej Pani Natalia Iszczuk.

Po zakończonej zabawy wszyscy uczestnicy odprowadzili Mikołaja, który pojechał do innych grzecznych dzieci, zaśpiewali pożegnalne piosenki i zaprosili na ponowne spotkanie za rok, a prezes Pani Natalia Iszczuk złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Anna Denysiewicz

Źródło: wizyt.net

Szkoła wiedzy o Polsce przy ŻOMPO Związek Szlachty Polskiej jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: