„WIEDZA O POLSCE”. Konkurs edukacyjny w Chersoniu

Cherson_K_1

Dnia 14 grudnia 2015 w Szkole sobotnio-niedzielnej przy Chersońskim Obwodowym Polskim Stowarzyszeniu „Polonia” odbył się konkurs edukacyjny „Wiedza o Polsce”.

Cherson_K_3Cherson_K_2Cherson_K_4Lekcję otworzyła prezentacja o Polsce, o największych i najpiękniejszych miastach i zabytkach.

Udział wzięli uczniowie 9 klasy. Uczestnicy byli podzielone na dwie grupy, odpowiadali na pytania, prezentowali swoje projekty, rozwiązywali krzyżówkę. Lekcji towarzyszył interesujący wykład o ciekawych faktach o Polsce, wygłoszony przez nauczycielkę języka polskiego Julię Złygostiewą.

Lekcja została bardzo ciekawa i dobroczynna dla wszystkich .

Nauczycielka języka polskiego
Julia Złygostiewa

Szkoła sobotnio-niedzielna przy Chersońskim Obwodowym Polskim Stowarzyszeniu „Polonia” jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: