„DO CIEBIE, POLSKO…”. Obchody Święta Niepodległości w Szkole Polskiej w Stryju

Stryj_SN_5Uczniowie Szkoły Polskiej Mniejszości Narodowej w Stryju pod kierunkiem nauczycielki Bożeny Dąbrowskiej przygotowali i zaprezentowali montaż słowno – muzyczny poświęcony Świętu Niepodległości Polski.

Akademię otworzyła Pani Lesia Buhera, dyrektor szkoły, która podkreśliła, jak ważna jest wolność i niepodległość dla każdego państwa.

Przybyli na uroczystość mogli poznać wydarzenia historyczne i drogę Polski do wolności, wysłuchać wierszy i polskich pieśni patriotycznych. Nad oprawą muzyczną czuwała nauczycielka muzyki Maria Szczucka, pod opieką której uczniowie zaśpiewali wybrane pieśni.

Wszyscy w skupieniu i z uwagą wysłuchali części artystycznej. Po niej zaś odbył się Konkurs Wiedzy o Polsce.

Rywalizowały ze sobą trzy drużyny 4-osobowe, które wykazały się dużą wiedzą na temat historii i kultury polskiej. Zawodnikom kibicowali koledzy i nagradzali ich ogromnymi brawami za poprawne odpowiedzi.

Konkurs był  okazją nie tylko do sprawdzenia swoich wiadomości, ale i  do świetnej zabawy. Ta część programu miała charakter wesoły. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i cenne nagrody.

Nauczycielka języka polskiego (ORPEG)
Bożena Dąbrowska

Szkoła Polskiej Mniejszości Narodowej w Stryju jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”.Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Stryj_SN_3Stryj_SN_2Stryj_SN_6Stryj_SN_1


logotypMSZ_A_kolor

Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_finalneLogo_jpg_ciete

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: