„Włącz Polskę!”

Wlacz-PolskeSzanowni Państwo!

Zgodnie z zapowiedzią, pragniemy przedstawić własną propozycję „książki” internetowej zbudowanej na bazie modułów z zasobów „Włącz Polskę!”.

Moduły te powstawały w latach 2010-2012 jako praktyczna realizacja treści „Podstawa programowa dla uczniów polskich uczących się za granicą”. Niestety, większość z nich nie powstawała z myślą o nauce języka polskiego jako obcego – wiele kopiuje ćwiczenia z podręczników do polskich gimnazjów i liceum. Niemniej, można wśród nich znaleźć kilkanaście-kilkadziesiąt przykładów pomysłów na lekcje, które to pomysły wyłuskałem z zasobów i ułożyłem taki podręcznik dla uczniów na Ukrainie. Wybrane 35 modułów nie układa się w podręcznikową całość, ale mogą Państwo ten „podręcznik” rozbić na nowo (jako dokument PDF) i ułożyć według własnych potrzeb (lub złożyć samodzielnie z materiałów na „Włącz Polskę!” dodając jakieś inne jeszcze moduły według własnego uznania, do czego bardzo zachęcam). Podręcznik ten byłby przydatny dla I i II roku nauczania.

W bazie „Włącz Polskę!” znajdują się też gotowe podręczniki dla najmłodszych – wystarczy je ściągnąć ze strony www.wlaczpolske.pl i wydrukować. Niestety, nie można ich modyfikować, gdyż na stronie nie ma oddzielnych modułów do nauczania początkowego i dla młodszych dzieci. Oczywiście można je modyfikować w ramach dokumentu PDF. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub w sprawie pomocy przy modyfikacji i wydruków materiałów zapraszam na konsultacje do biura projektu „Biało-czerwone ABC…”

Jeszcze raz zachęcamy do korzystania z platformy www.wlaczpolske.pl.

Pobierz Podręcznik internetowy „Włącz Polskę”

dr Jerzy Kowalewski,
Konsultant programu “Biało-czerwone ABC.
Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”

logotypMSZ_A_kolorProjekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_finalneLogo_jpg_ciete

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: