Wizyta Eksperta w Szkole Polskiej przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Kowlu

Szkola Polska_Kowel_1W ramach Wizyt Ekspertów ds. zarządzania jakością w oświacie na Ukrainie została odwiedzona jedna z kolejnych szkół – Szkoła Polska przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Kowlu.

Dnia 8 października p.dr Jerzy Kowalewski odwiedził Szkołę Polską przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Kowlu w ramach Wizyt Ekspertów ds. zarządzania jakością w oświacie na Ukrainie realizując program Fundacji Wolność i Demokracja „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”.

Podczas pobytu p. dra Kowalewskiego w szkole zostało przeprowadzone badanie ankietowe uczniów wraz z testem, który jest pierwszym etapem konkursu „Co wiemy o Polsce”. Nie zabrakło także czasu na wspólne śpiewanie, rozmowy o Polsce oraz omówienie sposobów nauczania języka polskiego.

Szkoła Polska dostała książki i plakaty do nauki języka polskiego, a uczniowie – ciekawe upominki.

 Wiesław Pisarski

 

Punkt nauczania przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Kowlu jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”.
Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

 

Szkola Polska_Kowel_7
Szkola Polska_Kowel_3
Szkola Polska_Kowel_4
Szkola Polska_Kowel_5
Szkola Polska_Kowel_2
Szkola Polska_Kowel_8
Szkola Polska_Kowel_9
Szkola Polska_Kowel_11
Szkola Polska_Kowel_10
Szkola Polska_Kowel_6
 

logotypMSZ_A_kolorProjekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”
wolnoscDemokracja_finalneLogo_jpg_ciete

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: