Wizyta studyjna w Centrum Integracji Zamłynia

W dniach 21 -23 października 2016 r. w Centrum Integracji Zamłynia zorganizowana została przez Konsulat Generalny RP w Łucku (KG RP w Łucku) wizyta studyjna dla studentów II roku polonistyki Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu Narodowego Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki.
zam1

W trakcie trzydniowej wizyty studenci uczestniczyli w panelach przybliżających polską historię, kulturę i język polski. W piątek, 21 października, został przeprowadzony wykład na temat muzyki rockowej i związanym z nią buntem młodzieży w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Wykład uzupełnił film dokumentalny „Beats of Freedom – Zew wolności” według scenariusza Wojciecha Słoty i Leszka Gnoińskiego prezentujący polską scenę muzyki rockowej. W ramach wykładu przedstawiono studentom również twórczość Jacka Kaczmarskiego oraz Wojciecha Młynarskiego. Następnego dnia, 22 października, studenci obejrzeli film „Zemsta” w reżyserii Andrzeja Wajdy, poznali biografię wojewody wołyńskiego Henryka Józewskiego przedstawioną w filmie „Zaufany Piłsudskiego” zrealizowanego przez Jolantę Kessler oraz zaznajomili się z podstawami wystąpień publicznych przy okazji ćwicząc komunikację w języku polskim. W niedzielę, 23 października, uczestnicy wizyty studyjnej partycypowali we mszy świętej celebrowanej przez księdza Jana Burasa w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Lubomlu. Następnie, w części rekreacyjnej wizyty, ksiądz Jan zorganizował konną przejażdżkę dla studentów po terenie Centrum Integracyjnego.

Celem wizyty studyjnej było poszerzenie wiedzy studentów o Polsce, zwiększenie ich świadomości
o polskiej historii, kulturze oraz tradycjach, a także omówienie planu działania w ramach wspólnego projektu „Klubu Polskiego”.

 

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: