Trzecie warsztaty w Szkole Średniej nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie

29 października w Szkole Średniej  nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie odbyły się trzecie warsztaty dla rodziców, uczniów i nauczycieli (RUN) w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Wsparcie rozwoju edukacji polskiej na Ukrainie”. Organizatorem warsztatów jest Fundacja „Wolność i Demokracja” pod patronatem Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. W warsztatach uczestniczyło po trzech przedstawicieli społeczności szkolnej. Celem warsztatu było poznanie opinii uczniów, rodziców i nauczycieli nt. ich postrzegania współpracy w ramach funkcjonowania KOCE, zbudowanie zasad współpracy na potrzeby prezentacji wniosków z debat oraz wyboru działań i planowania ich realizacji.

20161027_164834 img_20161027_201443

Po drugich warsztatach w Zespole Edukacyjnym uczestnicy szkoleń zorganizowali debaty na temat stanu rozwoju współpracy w szkole, zastanawiali się nad tym, co należy zmienić w swojej placówce, aby tu wszyscy dobrze się czuli, byli aktywni, mieli poczucie wpływu na losy szkoły, chcieli się angażować w szkolne życie.

4 1

Po wysłuchaniu wniosków z debat, Uczestnicy wybrali wspólnie jedno działanie i zaplanowali jego realizację.

dscn1666  dscn1672

Wnioski z debat ze strony uczniów prezentowała Jana Niańkowska – Prezydent Szkolnego Samorządu Uczniów. Bardzo odpowiedzialna, towarzyska, konsekwentna – prawdziwy lider, który dba o zadowolenie praw i potrzeb dzieci szkoły.

dscn1679dscn1689

Jednak efektem przeprowadzonych debat i wyprowadzonych wniosków została lista szeregu działań, które warto by było zrealizować. W tym celu Uczestnicy stworzyli Szkolny Program Aktywnej Współpracy.

Warsztaty odbyły się w  miłej i przyjaznej atmosferze.

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: