Wiosenne sprzątanie cmentarza w Sławucie

Slawuta_SC_3Slawuta_SC_2 Slawuta_SC_1 Slawuta_SC_4 Slawuta_SC_5Polacy, członkowie Związku Polaków Oddział w Sławucie oraz uczniowie Szkoły Sobotniej razem z Panią Prezes Marią Kowalczuk zorganizowali w sobotę 21 marca wspólne sprzątanie na cmentarzu Polskim w Sławucie.

Polski cmentarz w Sławucie jest położony na terenie, gdzie jest dużo starych drzew. Opadają liście, suche patyki – wszystko to przyczynia się do zanieczyszczenia całego cmentarza, nagrobków i pomników. Dla tego Pani Prezes miejscowego Związku Polaków Maria Kowalczuk, razem z członkami Rady, postanowili przeprowadzić gruntowne sprzątanie całego cmentarza. Wspólnymi siłami zostało posprzątane zeszłoroczne liście, śmiecie, suche gałęzie, patyki.

W akcji sprzątania licznie uczestniczyła młodzież szkoły sobotniej, dla której praca przy grobach przodków stała się niecodzienną lekcją historii. W sprzątaniu wzięło około 30 osób.

Mamy nadzieje, że to sprzątanie przyczyni się do zwiększenia odpowiedzialności, szacunku wobec naszych przodków i rodaków. Dziękujemy wszystkim, którzy nie byli obojętni względem tego ważnego wydarzenia w życiu miejscowych Polaków.

Larysa Cybula

Sobotnia Szkoła przy Oddziale ZPU w Sławucie jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: