W DROHOBYCZU odbyło się DYKTANDO JĘZYKA POLSKIEGO

Drohobycz_115 listopada polska sobotnia szkoła przy Drohobyckim Polskim Kulturalno – Oświatowym Stowarzyszeniu „Odrodzenie” w Drohobyczu uczestniczyła w pisaniu I Ogólnoukrainskiego Dyktanda Języka Polskiego na Ukrainie: „Ja piszę, ty piszesz, my piszemy… po polsku”.

Do pisania Dyktando w Drohobyczu przystąpiło 10 uczniów.

Pierwsze miejsce i tytuł „Mistrz Języka Polskiego na Ukrainie” otrzymała Chrystyna Kurica (12 lat). Drugie miejsce i tytuł „I Wicemistrz Języka Polskiego” przyznano Annie Smacznej (11 lat). Trzecie miejsce i tytuł „II Wicemistrz Języka Polskiego” otrzymała Sołomea Kułyk.

Drohobycz_2Dzieci napisały dyktando dobrze. Treść dyktanda była bardzo ciekawa, pełna historycznych wydarzeń, a najważniejsze – pełna patriotyzmu  oraz dość pouczająca dla młodego pokolenia.

Uczestnicy serdecznie dziękują i  pozdrawiają cały zespół Fundacji Wolność i Demokracja, który jest organizatorem wydarzenia w ramach projektu „Biało – czerwone ABC. Program wspierania oświaty Polskiej na Ukrainie”.

Prezes Stowarzyszenia „Odrodzenie”
Maria Galas

Punkt nauczania przy Drohobyckim Polskim Kulturalno-Oświatowym Stowarzyszeniu „Odrodzenie” jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Drohobycz_3Drohobycz_4Drohobycz_5Drohobycz_6


logotypMSZ_315x222 Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: