Krzywy Róg: I OGÓLNOUKRAIŃSKIE DYKTANDO JĘZYKA POLSKIEGO

Krywy Rog_ODJP_715 listopada 2014 roku w Krzywym Rogu jak również i w innych miastach Ukrainy odbyło się I Ogólnoukraińskie Dyktando Języka Polskiego.

Organizatorem Dyktanda w projekcie „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest Fundacja Wolność i Demokracja. W naszym mieście za organizację tego unikalnego w swojej randze projektu odpowiadał Związek Polaków „Ojczyzna”.

Krywy Rog_ODJP_4W Dyktandzie wzięli udział ucznie szkoły nr 103. W tym roku dzieci mają możliwość uczyć się języka polskiego jako obcego, i to jest naprawdę zwycięstwem dla organizacji. Do sprawdzenia swoich umiejętności przystąpili także uczestnicy europejskiego klubu młodzieżowego „Biały orzeł” i członkowie stowarzyszenia Związek Polaków „Ojczyzna”.

Najmłodszy uczestnik miał 15 lat, a najstarszy – 32 lata. Na sali pod czas Dyktanda panowało wielkie skupienie i nawet trema studencka.

Krywy Rog_ODJP_5Nagrodę I Wicemistrz zdobył Ilja Pomazan. Nagrodę II Wicemistrz otrzymała Katarzyna Nikitina.

Uczestnicy prosili o podziękowanie Fundacji Wolność i Demokracja  za zorganizowanie wydarzenia i szczególnie za książki-prezenty które oni otrzymali w nagrodę za udział w Dyktandzie.

Treść Dyktanda zmusiła uczestników do zastanowienia się nad dzisiejszymi wydarzeniami na Ukrainie. Wszyscy po jego zakończeniu jeszcze długo rozmawiali ten temat.

Krywy Rog_ODJP_6

Krywy Rog_ODJP_2


logotypMSZ_315x222 Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: