Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Stryju

1 października jesienne słońce zaglądało do okna dużej sali konferencyjnej Rady Miejskiej miasta Stryja…

Stryj_UTW_1

Atmosfera – wyjątkowo świąteczna: uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Nasi goście: Switłana Iwaszkiw – p.o. Naczelnika Wydziału Oświaty, ks. Wojciech Bukowiec – proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Stryju, Prezes Honorowy St. „Rodzina Błogosławionego Kolpinga”, Ludmiła Jaremko – Dyrektor Biblioteki Głównej im. Markijana Szaszkiewicza, Mychajło Szmihelski – Prezes Honorowy St. „Młodzież Stryja”, Maria Chodowycka, Roman Kupranec – przedstawiciele telewizji lokalnej „TRK Łan”.

Nasza uroczystość rozpoczęła się modlitwą oraz błogosławieństwem Księdza proboszcza na dobry rok akademicki. Zawsze jest miło usłyszeć szczere słowa życzeń skierowanych od serca do serca, które usłyszeliśmy od naszych gości i nauczycieli.

Obejrzeliśmy prezentacje o działalności UTW. Zaśpiewaliśmy hymn naszego Uniwersytetu. Recytacja wierszy naszych słuchaczy Pani Larysy Pańkiw i Olgi Pyłypiw wywołała gorące brawa. A później każdy z obecnych zastanowił się na krótko i powiedział co jest w życiu najważniejsze?

Od Pana Michała otrzymaliśmy w prezencie małe drzewko – magnolię, które będzie rosło razem z nami i upiększało nasze miasto.

Drugą, ale bardzo ważną częścią naszej uroczystości, był udział we Mszy św. w intencji wszystkich słuchaczy, grona pedagogicznego w Sanktuarium Matki Bożej Piastunki Ludzkich Nadziei. Połączyliśmy się w modlitwie o pokój, o wszelkie dobro, potrzebne łaski, dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo.

Dziękuję z całego serca za to, co jest i za to, co będzie.

Kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Rodziny błogosławionego Kolpinga”
Lesia Buhera

Uniwersytet Trzeciego Wieku „Rodziny błogosławionego Kolpinga” w Stryju jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

 

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: