Talenty „UPS” z Równego

Rowne_1„Ukraińsko-Polski Sojusz im. T. Padury” to młoda organizacja polonijna z Równego, która powstała w 2011 r. Inspiracją dla naszej działalności, zarówno jak oświatowej tak i kulturalnej, jest postać Tomasza Padury – osoby o dwóch narodowościach, która żyła  pasją i kochała kulturę zarówno polską jak i ukraińską.

Rowne_3 Rowne_2 Rowne_4Nauczyciele, którzy pracują przy naszej placówce, kochają swój zawód, a naszą główną zasadą pedagogiczną jest nie tylko przekazanie wiedzy o języku, ale także troska o wszechstronny rozwój osobowości uczniów.

W procesie nauki język polski staje się sposobem na wyrażenie własnej tożsamości i jednocześnie możliwością poznania kultury polskiej. Poznając język, nasi uczniowie odkrywają swoje możliwości, a poprzez realizacje projektów i działalność na rzecz kultury polskiej, uczą się odpowiedzialności za podjęte przedsięwzięcia.

Osoby o polskiej narodowości poznają swoje korzenie i uświadamiają własne pochodzenie. Żyjemy duchem Polski i jednocześnie jesteśmy otwarci na inne kraje, narodowości  i środowiska.

Jednym z ostatnich wydarzeń szkoły był konkurs umiejętności i pasji naszych uczniów pt. „Ukraińsko-Polski Sojusz ma Talent”.

 

Nauczycielka języka polskiego i historii Polski
Ewa Mańkowska

Punkt nauczania języka polskiego przy Organizacji Pozarządowej „Ukraińsko-Polski Sojusz imienia Tomasza Padury” w Równym jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Rowne_5Rowne_7Rowne_6


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: