Świętowanie Niepodległości RP w Chersoniu

15 listopada 2015 Obowodowe Towarzystwo Polskie „Polonia” razem z sobotnio-niedzielną szkołą zorganizowały spotkanie poświęcone 97 rocznicy Niepodległości Polski.Cherson_SN_1

Na świętowanie zaproszono członków Stowarzyszenia, przedstawicieli narodowo-kulturalnych społeczeństw miasta, uczniów sobotnio-niedzielnej szkoły, uczniów szkoły nr 11 i szkoły nr 16 i studentów Chersońskiego Uniwersytetu Państwowego.

Koncert został uroczyście otwarty przez odśpiewanie hymnów Polski i Ukrainy.

Spotkaniu towarzyszył interesujący wykład o historii Polski i o obchodach Dnia Niepodległości wygłoszony przez nauczyciela języka polskiego wolontariusza Pana Pawla Elias. Drugą część wykładu przeprowadziła nauczycielka języka polskiego sobotnio-niedzielnej szkoły Julia Złygostiewa i nauczycielka języka polskiego Chersońskiego Uniwersytetu Państwowego Anna Grek.

Cherson_SN_2W koncercie udział wzięli uczniowie sobotnio-niedzielnej szkoły, uczniowie szkoły nr 11 i 16, uczniowie szkoły żydowskiej, studenci Chersońskiego uniwersytetu państwowego, folklorystyczny zespół „Przyjaźń”, którzy wykonali wiersze, utwory wybitnych polskich poetów i kompozytorów.

Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność, a artyści otrzymali za swoje występy słodycze.

Nauczycielka języka polskiego
Julia Złygostiewa

Szkoła sobotnio-niedzielna przy Chersońskim Obwodowym Polskim Stowarzyszeniu „Polonia” jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: