Dr Jerzy Kowalewski wizytuje polskie szkoły sobotnie na Ukrainie

Dr Jerzy Kowalewski, konsultant programu „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”,  odwiedził szkoły i punkty nauczania języka polskiego na Ukrainie.

Kowalewski_wk_2W dniach 16-18 listopada na Wołyniu, Kijowszczyźnie, Podolu oraz w Galicji Wschodniej gościł p. dr Jerzy Kowalewski – znany polski polonista, autor podręczników do nauczania języka polskiego oraz jeden z konsultantów programu „Biało-czerwone ABC…”, realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja w oparciu o środki z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Pan Kowalewski sprawdzał punkty nauczania języka polskiego, z jakich podręczników Kowalewski_wk_1korzystają ucznie, jakim sprzętem dysponują placówki oraz jak często odbywają się w nich zajęcia.

W Winnicy Polonista spotkał się z konsulem RP Rosińskim. W trakcie spotkanie rozmawiano o usprawnieniu systemu wysyłania nauczycieli języka polskiego przez ORPEG.

W ramach wizyty do stolicy Podola Jerzy Kowalewski odwiedził szkołę przy Zgromadzeniu Sióstr od Aniołów, gdzie spotkał się z przełożoną – siostrą Teresą JakubowskąKowalewski_wk_3. Siostra Teresa opowiedziała o różnicy pomiędzy nauką polskiego w Winnicy i jej rodzinnym Dowbyszu i poczęstowała gościa z Polski herbatą z ciastkiem.

Przy okazji, Jerzy Kowalewski przekazał punktom nauczania języka polskiego w Winnicy podręczniki do nauki języka polskiego „Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty!”, optymalnie dostosowane dla potrzeb młodych Polaków, mieszkających na Ukrainie.

Źródło: www.wizyt.net


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: