Prezentacja podręcznika „RAZ, DWA, TRZY I PO POLSKU MÓWISZ TY!” we Lwowie i Łucku

Luck_616 października we Lwowie, a 17 października w Łucku odbyła się prezentacja nowego podręcznika do nauki języka polskiego na Ukrainie dla nauczycieli i uczniów szkół sobotnio – niedzielnych RAZ, DWA, TRZY I PO POLSKU MÓWISZ TY!”

Luck_5Luck_1Luck_4

Prezentacje przeprowadzili Członek Rady Programowej Fundacji Wolność i Demokracja Rafał Dzięciołowski i koordynator projektów Fundacji Wolność i Demokracja Julia Saweliewa. Wspólnie z przedstawicielami Fundacji na prezentację przyjechali redaktor podręcznika Piotr Kajak i jedna z autorek książki Katarzyna Kołak.

Na spotkaniu we Lwowie było ok. 200 osób, a w Łucku  – 35. Większość z zaproszonych to dyrektorzy i nauczyciele szkół sobotnio – niedzielnych. Po prezentacji, paczki z podręcznikami zostały rozdane przedstawicielom szkół sobotnich.

Inicjatorem i współwydawcą podręcznika jest Fundacja Wolność i Demokracja.

Podręcznik jest współfinansowany ze środków otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizacje zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2105 roku” za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”.

Luck_9Luck_3Luck_7Lwow_1


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: