POLSKA I UKRAIŃSKA MŁODZIEŻ POZNAWAŁA TRADYCJE WESELNE SWOICH NARODÓW

Projekt «Ukraińsko-Polskie Tradycje Ludowe» zjednoczył dzieci z Ukrainy i Polski. W polskim Brzozowie prezentowały one sobie nawzajem tradycje weselne. Informuje o tym Departament Oświaty Łuckiej Rady Miejskiej.

Na zaproszenie Fundacji Promocji i Rozwoju Bieszczad w dniach 7–14 listopada 2016 r. uczniowie oraz nauczyciele z Łuckiego Pałacu Młodzieży Szkolnej (folklorystyczny zespół «Співоче коло» i Zespół Tańca Ludowego «Радість») na czele z dyrektorem Pałacu Stepanem Sydorukiem odwiedzili miasto Brzozów w województwie podkarpackim. Tam wraz z młodzieżą z Tarnobrzegu uczestniczyli w projekcie «Ukraińsko-Polskie Tradycje Ludowe». Każdy zespół zaprezentował fragmenty weselnych obyczajów swojego kraju.

Delegacja przez tydzień mieszkała w Ośrodku Turystycznym «Czardworek» (dawnej rezydencji biskupów przemyskich). W ciekawym i bogatym programie wizyty znalazło się m.in. zapoznanie się z polskimi rówieśnikami i ich opiekunami, warsztaty tańców ludowych, wspólne próby, wycieczki czy jazda konna.

Źródło: www.lutskrada.gov.ua

Foto: www.lutskrada.gov.ua

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: