Pierwszy dzwonek w Żółkwi

Zolkiew_PW_330 sierpnia odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w Sobotniej Szkole Języka Polskiego Sióstr Dominikanek w Żółkwi.

Zolkiew_PW_1Jak co roku ostatnie dni sierpnia w Sobotniej Szkole Języka Polskiego w Żółkwi, prowadzonej przez Siostry Dominikanki, to czas gorączkowych przygotowań do rozpoczęcia kolejnego roku nauki. W dniach od 28 do 29 sierpnia w godzinach od 10.00 do 16.00 odbywały się zapisy do szkoły. Do pierwszej klasy przyjęto 30 uczniów, a do klas drugiej i trzeciej, na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej poziom wiedzy kandydata, przyjęto 27 uczniów.

W niedzielę 30 sierpnia o godz. 17.00 siostra dr Sara Ewa Łakoma, dyrektor Sobotniej Szkoły Języka Polskiego, uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny. Zabrzmiał pierwszy dzwonek, którym dzwoniła Jaryna Iwanec, najlepsza uczennica szkoły. Siostra Sara skierowała do uczniów i rodziców słowa powitania, a szczególnie do pierwszaków, którzy rozpoczynają naukę języka polskiego.

Zolkiew_PW_2Zarówno uczniowie jak i rodzice klas pierwszych mieli okazję do zapoznania się z regulaminem i tradycjami szkoły, a uczniowie klas starszych zostali zachęceni do przypomnienia sobie tego regulaminu. Ponadto podano plan zajęć lekcyjnych dla poszczególnych klas, a dzieci otrzymały podręczniki na rok szkolny 2015/2016.

Do Sobotniej Szkoły Języka Polskiego w Żółkwi roku szkolnym 2015/2016 będzie uczęszczało 239 dzieci. W zajęciach uczestniczą dzieci z całego rejonu żółkiewskiego, m.in. z miejscowości: Stara Skwarzawa, Soposzyn, Kulików, Wola Wysocka, Dzibułki, Merwiczi, Hrybowiczi.

Lekcje prowadzić będą siostry dominikanki: s. dr Sara Ewa Łakoma, s. Juwencja Iwona Dziedzic i s. Mateusza Katarzyna Trynda.

s. Mateusza Katarzyna Trynda OP


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.” wolnoscDemokracja_315x98

 

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: