DYKTANDO z Języka Polskiego w NIKOPOLU

Nikopol_ODJP_115 listopada w Średniej Szkole nr 4 w Nikopolu o godzinie 12:00 wszyscy zarejestrowani uczniowie przystąpili do napisania Dyktanda z Języka Polskiego.

W Nikopolu do Dyktanda przystąpiło 19 osób. Najstarszym uczestnikiem była Anastazja Szumowa – 16 lat, najmłodszym – Natalja Kuzio w wieku 13 lat. Na Dyktandzie byli obecni: Dyrektor Średniej Szkoly Nr 4 Wiktor Skrypnik, zastępca prezesa Stowarzyszenia Kultury Polskiej Paweł Androszczuk, nauczycielka języka polskiego Grażyna Androszczuk, dziennikarze nikopolskich gazet „Reporter”, „Prospekt Trubnikow”, „Mowiący Nikopol”.

Wszyscy życzyli uczestnikom powodzenia. Po ukończeniu Dyktanda Paweł Androszczuk przeprowadził lekcję z historii, na której wyjaśnił niektóre fakty z historii Polski w treści Dyktanda. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Wręczanie nagród odbędzie się w czwartek 20.11.2014 na uroczystej akademii.

Warto zaznaczyć, że dzieci bardzo poważnie podeszli do napisania Dyktanda i mimo to, ze tekst był dla nich dość trudny, byli usatysfakcjonowani samym uczestnictwem w danym wydarzeniu.

Dyktando z Języka Polskiego było zorganizowane Fundacją Wolność i Demokracja w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”.

Grazyna Androszczuk

Punkt nauczania przy Stowarzyszeniu Kultury Polskiej w Nikopolu jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Nikopol_ODJP_4Nikopol_ODJP_3  Nikopol_ODJP_2


logotypMSZ_315x222 Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: