Ogólnoukraińskie Dyktando w Kowlu

Kowel_ODJP_1Kowel_ODJP_2 Kowel_ODJP_6 Kowel_ODJP_5Kowel_ODJP_3Także i w Kowlu odbyło się I Ogólnoukraińskie Dyktando Języka Polskiego organizowane w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”.

Na początku Dyktanda nauczyciel przeczytał pismo od prezesa Fundacji Wolności i Demokracja p. Michała Dworczyka i przedstawił regulamin Dyktanda oraz wykonał zdjęcie czystych jeszcze kartek do pisania Dyktanda.

W Dyktandzie wzięło udział 14 osób. Pierwsze miejsce zdobyła i została mistrzem w Kowlu uczennica Anastazja Siergijczuk, która otrzymała książki „Polska-piękno naszej ojczyzny” i „Polska – najpiękniejsze miasta”.

Drugie miejsce zdobyła Lilia Batura i tym samym została I wicemistrzem. W nagrodę dostała także dwie książki: „Śladami królów polskich”, „Polska 1000 zabytków”.

Trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza zdobył Iwan Potiszuk – jeden z dwóch mężczyzn, którzy brali udział w dyktandzie. Wręczono mu książki „Cuda Polski” i „Poczet polskich królów”.

Najmłodszy uczestnik Dyktanda – Wiktoria Minder otrzymała książkę „Polska – podróż po Kresach”, a najstarsza uczestniczka Tatiana Dworska album „Dwory polskie”.

Nagrody wręczył prezes TKP w Kowlu p. Wacław Herka. W jury zasiedli: Wiesław Pisarski, Natalia Balecka i Anastazja Czyruk.

Na koniec uczestnicy pokwitowali odbiór nagród, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i wszyscy obiecali sobie, że będą bardziej troszczyć się o swoją poprawność w pisaniu po polsku.

Nauczyciel języka polskiego (ORPEG)
Wiesław Pisarski

Punkt nauczania przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Kowlu jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222 Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: