Nowy rok szkolny w winnickiej „Świetlicy Polskiej”

Winnica_Swietlica_2W punkcie nauczania języka polskiego przy stowarzyszeniu „Świetlica Polska” w Winnice od września rozpoczął się  nowy rok szkolny, jak i w zeszłym roku, w różnorodnych grupach.

Studenci Uniwersytetu Medycznego pobierają  naukę języka polskiego w gmachu uczelnianej biblioteki. Działa grupa przy Szkole Muzycznej w Winnice. Powiększyła się także grupa dzieci uczących się języka polskiego w szkole średniej w miejscowości Uladowka.

W samej siedzibie Stowarzyszenia  też odbywają się zajęcia z języka polskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych – i po raz pierwszy została zorganizowana grupka maluchów – 5-latek.

Prezes Stowarzyszenia
Walery Istoszyn

Punkt nauczania języka polskiego przy Winnickim Obwodowym Dobroczynnym Stowarzyszeniu „Świetlica Polska” jest objęty opieką merytoryczną i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Winnica_Swietlica_3

Winnica_Swietlica_1

Winnica_Swietlica_4


logotypMSZ_A_kolorProjekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_finalneLogo_jpg_ciete

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: