„MY – PIERWSZA BRYGADA!” Świętowanie Niepodległości Polski w Szarogrodzie i Murafie (WIDEO)

Młodsi i starsi uczniowie, uczęszczający na lekcje języka polskiego przy Szarogrodzkiej Rejonowej Społecznej Organizacji im Jana Zamoyskiego, w szczególny sposób upamiętnili Święto Odzyskania Niepodległości Polski.

Szorogrod_sn_1Szorogrod_sn_4Szorogrod_sn_3 Szorogrod_sn_512 listopada 2015 r. w Murafie, młodzież wraz ze swą nauczycielką, Henryką Moczała i Prezesem Organizacji – Pawłem Bajdackim udała się na miejscowy cmentarz, aby złożyć hołd wszystkim, którzy polegli w walce o niepodległość Polski, oraz ofiarom Wielkiego Głodu na Ukrainie (lata 1932-1933).

Modlitwa pod tablicami memorialnymi, złożenie biało-czerwonej wiązanki kwiatów i zapalenie zniczy, to jeden z elementów uroczystości upamiętnienia tych czasów.

15 listopada natomiast, w siedzibie Społecznej Organizacji w Szarogrodzie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości Polski, przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Były wiersze, pieśni patriotyczne oraz prezentacja filmu „Razem dla Niepodległej”.

Po uroczystości, uczestnicy zainteresowali się wystawą polskich książek. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy brali udział w obchodach tego narodowego święta zapamiętają, jak ważnym dniem dla Polaków jest dzień 11 listopada.

 

Prezes Organizacji
Paweł Bajdacki

Szorogrod_sn_2

Punkt nauczania przy Szarogrodzkiej Rejonowej Społecznej Organizacji im. Jana Zamoyskiego jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: