KOWEL: Walentynkowy Konkurs Polskiej Poezji i Piosenki Miłosnej

Kowel_KPP_1Kowel_KPP_10Kowel_KPP_4Kowel_KPP_615 lutego w Szkole Polskiej w Kowlu na Ukrainie odbył się I Walentynkowy Konkurs Polskiej Poezji i Piosenki Miłosnej.

W konkursie wzięło udział 15 recytatorów, którzy zinterpretowali różne wiersze o miłości polskich poetów i 6 wykonawców polskich piosenek, którzy wykonali 7 utworów, oczywiście o miłości.

Jury złożone z dyrektora szkoły p. Wacława Herkę i uczniów grupy dorosłej p. Tatianą Dworską, Leonida Szeliuka i p. Ludmiłę Denysiuk – uczących się już dłużej niż trzy lata, oceniali poziom wykonawców. Uczestnicy otrzymali dyplomy, pluszowe zabawki i długopisy.

Najważniejsze było to, że w konkursie wzięli uczniowie z różnych grup wiekowych, w tym najmłodszych i z grup dorosłych. Walor poznawczy połączył się z elementem estetycznym i zabawowym. Wszyscy – zarówno wykonawcy jak i widzowie podkreślali to, że nie spodziewali się aż takiego zaangażowania wykonawców.

Po konkursie każdy mógł zjeść coś słodkiego, wypić ciepłą herbatę, sok oraz wymienić wrażenia po swoim występie.

W ostatniej części wieczoru lider polonijny Natalia Balecka poprowadziła zabawy walentynkowe, podczas których każdy bawił się dobrze, a uczestnicy odreagowali stres po występie.

 

Nauczyciel języka polskiego (ORPEG)
Wiesław Pisarski

 

Punkt nauczania przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Kowlu jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

 

Kowel_KPP_7Kowel_KPP_3Kowel_KPP_2 Kowel_KPP_5 Kowel_KPP_8 Kowel_KPP_9


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: