Obchody Święta Konstytucji w Sławucie

Slawuta_3M_33 maja 2015 r. w Sobotniej Szkole w Sławucie odbyły się uroczyste obchody Święta Narodowego. Oddział Związku Polaków w Sławucie zebrał swoich członków i wszystkich wielbicieli języka i kultury polskiej na spotkanie z okazji Święta Konstytucji.

Z uroczystego „Poloneza Trzeciego Maja” rozpoczął się w siedzibie Związku program artystyczny poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia w 1791 roku pierwszej demokratycznej Konstytucji w Europie.

Mieszanka polskiej poezji patriotycznej i piosenek z okresu przedzaborowego przekształciła zwykłe spotkanie członków ZPU w piękną imprezę z nutką nostalgii i patriotyzmu.

Na scenie zespoły artystyczne „Głos Miłości” (kierownik Wiktoria Pachomowa), „Słowiańska rodzina” (kierownik Irena Nikołajewa) zmieniały się po kolei, młodzież z zachwytem recytowała wiersze „To jest Polska”, „Radosny dzień”, „Polak mały”, „Polonez 3 maja” i inne.

Zakończyła się uroczystość patriotyczna w Sławucie wspólnym odśpiewaniem „Roty” Marii Konopnickiej i podziękowaniem dla organizatorów za wspaniale przygotowane spotkanie, które wygłosiła Prezes Sławuckiego Związku Polaków Maria Kowalczuk.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości!

Slawuta_3M_4Slawuta_3M_7Slawuta_3M_6 Slawuta_3M_2 Slawuta_3M_1 Slawuta_3M_5 Slawuta_3M_8 Slawuta_3M_9 Slawuta_3M_12 Slawuta_3M_14 Slawuta_3M_13 Slawuta_3M_15Sobotnia Szkoła przy Oddziale ZPU w Sławucie jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Źródło: wizyt.net


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: