DNI OTWARTE w ORPEG: „Otwarta Szkoła – jak dbać o język ojczysty poza granicami Kraju?” (wideo)

OGPEG_2W dniach 8-9 maja 2015 r. Ośrodek Rozwoju Edukacji za Granicą podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich przeprowadził spotkania p.t. „Otwarta Szkoła – jak dbać o język ojczysty poza granicami Kraju?”.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Fundacji Wolność i Demokracja.

Spotkania miały na celu przedstawienie dorobku ORPEG oraz naświetlenia szerokiego spectrum działań na rzecz Polaków i Polonii za granicą. Była przeprowadzona prezentacja rezultatu projektów systemowych zrealizowanych w latach 2010-2013. Szczególna uwaga została skupiona na podsumowaniu skuteczności podręcznika internetowego „Włącz Polskę” oraz internetowej platformy e-learningowej „Otwarta Szkoła”.

Całość prowadzonych wystąpień i prezentacji była filmowana a nagrania dostępne pod załączonymi poniżej linkami lub na stronie ORPEG.

Podczas przeglądania materiałów można zapoznać się z działaniem platformy e-learningowej ORPEG „Otwarta Szkoła”. W materiałach został także ujęty pokaz szkoleń metodycznych on-line dla nauczycieli oraz wirtualne spotkanie z uczniami Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Brukseli.

OGPEG_3

 

Kliknij aby obejrzeć nagrania

„Otwarta Szkoła – jak dbać o język ojczysty poza granicami Kraju?” (dzień 1)

(właściwe nagranie zaczyna się od min. 04:20)

„Otwarta Szkoła – jak dbać o język ojczysty poza granicami Kraju?” (dzień 2)

(właściwe nagranie zaczyna się od min. 02:27)

 

OGPEG_1

Źrodło: www.orpeg.pl

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: