I etap XXIII Konkursu Recytatorskiego im. A. Mickiewicza „Kresy 2014” w Browarach

Browary_1_ Browary_2_ Browary_4 1 listopada w ścianach Polskiego Kulturalno – Oświatowego Stowarzyszenia „Rodzina” odbył się I etap XXIII Konkursu Recytatorskiego im. A. Mickiewicza „KRESY 2014”  .

Uczestniczyło w nim 11 osób w wiekowej grupie do 12 lat i 3 dzieci od 12 do 16 lat. Ne patrząc na to, że wszyscy uczestnicy dobrze przygotowały się, jednak emocje brały górę. Zadanie juri było trudne.

Jednogłośnie I miejsce zdobyła Basia Korniłowa, II miejsce zajął Igor Zawalny, a III miejsce przyznano aż trzem uczestnikom: Salomeji Kaliniczenko, Marynie Szwiec i Marii Nowak.

W II grupie wiekowej zwyciężyła Aleksandra Korniłowa.

Było dużo radości, ale i trochę rozczarowań. Atmosfera się poprawiła po rozdaniu prezentów. A w czasie poczęstunku już wszyscy byli zadowoleni i nikt nie żałował, że uczestniczył w konkursie.

Prezes  PKOS „Rodzina”
Helena Nowak

Punkt nauczania przy Polskim Kulturalno-Oświatowym Stowarzyszeniu „Rodzina” w m. Browary jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Browary_5


logotypMSZ_315x222 Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: