„DYKTANDO POLSKIE NA UKRAINIE” w DNIEPROPIETROWSKU

15 listopada 2014 roku o 12:00 uczniowie Szkoły Języka Polskiego Ośrodka Kultury Polskiej im. Karola Wojtyły uroczyście rozpoczęli I Ogólnoukraińskie Dyktando Języka Polskiego „Ja piszę, Ty piszesz, My piszemy… po polsku. Dyktando Polskie na Ukrainie”.

Inicjatorem i głównym organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja. Dyktando zostało zorganizowane z okazji obchodów Święta Niepodległości RP w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty Polskiej na Ukrainie” oraz współfinansowane ze środków finansowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

W napisaniu Dyktanda w Dniepropietrowsku wzięło udział 20 osób w wieku od 13  do 67 lat.

Nagrodę główną i tytuł Mistrz Języka Polskiego na Ukrainie zdobyła pani Eugenia Bugajowa.

I Wicemistrzem Języka Polskiego zostałą Ksenia Jurczernko. Tytuł II Wicemistrz Języka Polskiego przyznano pani Larysie  Dołżykowej.

Najmłodszy  uczestnik  Dyktando Języka Polskiego to Olga Werbyńska. Najstarszy uczestnik Dyktando – pani Lina Jewdokimowa.

Prezes Ośrodka Kultury Polskiej im. Karola Wojtyły
Paweł Skurski

Punkt nauczania przy Dniepropietrowskiej Regionalnej Społecznej Organizacji „Ośrodek Kultury Polskiej im. Karola Wojtyły” jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: