Dr Jerzy Kowalewski: Co nowego w „Biało-czerwone ABC”…

ABC_1Serdecznie witam Państwa w nowym semestrze roku szkolnego 2014/2015 i drugim roku realizacji projektu „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Mam dla Państwa kilka informacji, zachęcam do skorzystania z propozycji:

 

  1. Od środy (11 lutego) zostają wznowione dyżury metodyczne (po wcześniejszym umówieniu). W ramach dyżurów można się zaopatrzyć w podręczniki kierunkowe z polskich szkół (biologia, geografia, historia, matematyka, języki obce) przydatne dla przygotowujących się do egzaminów tzw. konsularnych pozwalających na studia w Polsce ze stypendium polskiego rządu. Materiały te mogę wysyłać też Nową Pocztą na wskazany adres „widdilenia” na nasz koszt. 
  2. Służę konsultacjami w sprawie egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. Zachęcam do skorzystania z tego egzaminu w Stryju (kwiecień 2015 r.). Istnieje możliwość bezpłatnych spotkań przygotowujących do tego egzaminu we Lwowie lub w Państwa ośrodkach (biorących udział w projekcie „Biało-czerwone ABC…”) po wcześniejszym umówieniu się. 
  3. Od marca rozpoczynam II etap wizyt w szkołach biorących udział w projekcie. Tym razem chciałbym dotrzeć do wszystkich szkół, które nie gościły jeszcze „wizytatora”, szczególnie w obwodach na wschód od Kijowa. Placówki, które z różnych przyczyn nie były jeszcze „odwiedzone”, a chciałyby się spotkać z konsultantem projektu, proszę o kontakt. Osobne listy do każdej z placówek będą wysłane osobno w przyszłym tygodniu. 
  4. Służę również konsultacjami na temat studiów w Polsce. Szczególnie chciałbym zainteresować Państwa ofertą studiów w PWSZ w Sanoku. Szkoła ta organizuje bezpłatną wycieczkę ze Lwowa do Sanoka dla uczniów klas 10/11 z rodzicem na dni otwarte Szkoły (kwiecień 2015 r.). Już teraz istnieje możliwość otrzymania wszelkich informacji. 
  5. Przed nami wakacje, więc chciałbym zachęcić Państwa do tanich pobytów edukacyjno-wypoczynkowych w Krakowie. Tu również służę informacjami.

 

Dołączam serdeczne pozdrowienia,

Konsultant programu “Biało-czerwone ABC.
Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” 
dr Jerzy Kowalewski


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: