Cud Bożego Narodzenia w Żytomierzu

Zytomierz_BN_118 grudnia w „Szkole wiedzy o Polsce” odbył się koncert wigilijny. W tym dniu dzieci polskiego pochodzenia razem z rodzicami wzięli udział w świątecznym koncercie.

Od ponad 2000 lat przeżywamy cud Bożego Narodzenia. Dzieci na całym świecie wierzą, że coś szczególnego może się wydarzyć właśnie w okresie tych magicznych świąt. Młodzież, ucząca się języka polskiego w „Szkole wiedzy o Polsce”, doświadczyła jednego z takich radosnych wydarzeń 18 grudnia.

Uczniowie „Szkoły Wiedzy o Polsce” razem z nauczycielką Oleną Sotnikową od dłuższego czasu przygotowywały się do zimowego święta. Do najmłodszej grupy uczniów szkoły, działającej przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej uczęszcza 26 dzieciaków w wieku od 5 do 7 lat. Na koncert wigilijny przyszli także rodzice dzieci, którzy także pomagali swoim dzieciom nauczyć się wierszyków w języku polskim oraz kolęd. Najlepiej udała się kolęda „Dzisiaj w Betlejem” oraz piosenka „Zima, zima, zima”. “To był udany „debiut” naszych małych artystów, którzy po raz pierwszy wystąpili przed tak dużą widownią w języku polskim. Cieszę się, że wszystko nam się udało” – podsumowała koncert Olena Sotnikowa.

Pod koniec święta wszystkie dzieci otrzymali prezenty – zeszyty, nalepki i słodycze. Spotkanie miało na celu przypomnienie okoliczności narodzenia Jezusa w stajence betlejemskiej, wprowadzenie w atmosferę tych świąt, wspólne przeżycie cudownego okresu Bożego Narodzenia, przekazanie miłości i radości bliźnim poprzez śpiewanie kolęd i opowiadanie dzieciom o tradycjach swoich przodków.

Serdeczne życzenia świąteczne z okazji nadchodzących świąt złożyła zgromadzonej społeczności prezes Zjednoczenia Szlachty Polskiej Natalia Iszczuk.

Nauczycielka języka polskiego
Anna Denysiewicz

Szkoła wiedzy o Polsce przy ŻOMPO Związek Szlachty Polskiej jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Zytomierz_BN_2


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: